Meeskonnakoolitused looduses: Wanderlusti ja Psience'i koostöökogemus
>Wanderlusti missioon on aidata meeskondadel vabaneda igapäevatöö pingetest, tugevdada omavahelisi sidemeid ning arendada koostööoskusi looduses aktiivselt aega veetes. Ühistegevused on mõnusad, kuid selleks, et tiimipäev ei jääks vaid meeldivaks koosviibimiseks ja tooks ka pikaajalist kasu oleme ühendanud selle teaduspõhise meeskonnakoolitusega. Juba 5 aastat teeme koostööd Psience’iga, korraldades meeskonnapäevi, mis koosnevad aktiivsetest tegevustest ja koolitusest, luues nii mõjusa kui ka meeldejääva elamuse.
Kuidas näeb välja üks tiimipäev looduses?
Iga meeskond on erinev ning ka tiimipäevad kohandatakse vastavalt osalejate vajadustele, aga üldiselt koosneb päev kahest osast:
Aktiivtegevus looduses – Wanderlusti kogenud matkajuhid korraldavad erinevaid matku ja seiklusi, nagu jalgsimatkad, räätsamatkad, ellujäämistöötoad või nutimängud. Need tegevused aitavad osalejatel enne koolitust tulla välja igapäevasest rutiinist, värskendada meelt, liikuda ja suhelda vabas õhkkonnas. Koos tegutsemine võimaldab ka omavahel paremini tutvuda ja tiimi dünaamikast teadlikumaks saada.
Teaduspõhine koolitus – Psience’i professionaalsed koolitajad viivad läbi koolituse, mis on kohandatud konkreetse meeskonna vajadustele. Teemad võivad hõlmata näiteks meeskonnatöö alustalasid, juhirolli arendamist või tulemuslikke arenguvestlusi.
Kus korraldada meeskonnapäeva?
Meie koolitused toimuvad mitmekülgsetes ja inspireerivates paikades üle Eesti. Näiteks on Tallinna Botaanikaaed pakkunud suurepärast asukohta tiimipäeva korraldamiseks. Samuti tellitakse koolitusi sageli Kesk-Eestisse, et meeskonnad saaksid kokku tulla erinevatest Eesti paikadest. Tiimipäevi saab korraldada ka Tallinna rohealadel või vanalinnas. Oluline on, et koolituspaik võimaldaks liikumist värskes õhus, et mõlemat päeva osa saaks täisväärtuslikult nautida. Kui on soov päevaks pealinnast eemale sõita, soovitame tiimipäev korraldada Aegviidu Tervisedepoos, kuhu saab rongiga keskkonnasõbralikult kohale tulla.

Elcogeni tiim pärast ülesande edukat lahendamist
Kuidas see kombinatsioon töötab?
Kui meeskonnakoolitus on seotud aktiivsete tegevustega, siis muutub õppimine praktilisemaks ja meeldejäävamaks. Olenevalt sellest, kas koolitus on päeva esimeses või teises osas, saab pakkuda osalistele erinevaid kogemusi. Näiteks kui koolitus toimub päeva alguses, siis saavad koolituse käigus õpitud oskused kohe rakendust vabas õhus toimuvas meeskondlikus orienteerumismängus. Kui aga aktiivtegevus eelneb koolitusele, siis on ka sellel oma lisaväärtus. Psience’i koolitaja Anne-Mari sõnul toimib meeskonna ühine tegevus enne koolitust suurepärase eelhäälestajana. Lisaks sellele, et inimesed on avatumad, on ka liikumise ja looduse kombinatsioonist turgutust saanud rõõmsameelsus ja positiivsus selgelt märgatav. Teades, et õpitu jääb paremini meelde kombinatsioonis toetava emotsiooniga, on see uute teadmiste omandamiseks parim eeldus.

Ellujäämisoskuste koolitus talvel
Kuidas näevad tiimipäevad tulevikus välja?
Koos veedetud ajast võetakse meeskonnapäeval maksimum
Oleme märganud trendi, et meeskonnaüritused muutuvad järjest mitmekülgsemaks – ühte päeva pannakse kokku mitmeid tegevusi, et koos veedetud ajast maksimumi võtta. Usume, et kombinatsioon aktiivtegevusest ja koolitusest on populaarne ka tulevikus, sest oleme ise näinud, kuidas see erinevalt tavalisest pikast koolituspäevast päriselt osalisi aktiveerib ja tegutsema paneb.
Tiimiga koos olemine virgastab
Näeme ka seda, kuidas meeskonnad tunnevad järjest enam rõõmu sellest, et päriselt silmast-silma kohtuda ning üheskoos uusi kogemusi ja teadmisi ammutada. Kui varasemalt oli kolleegide igapäevane nägemine tavapärane, siis tänases keskkonnas, kus töö on paljudes valdkondades suurel määral tehtav distantsilt, on kolleegide ühine päev tajutav sündmusena.
Tulemuse toovad regulaarsed ühisüritused
Tihti antakse koolituse lõpus ka oma meeskonnale lubadusi, mis on seotud just peatse uue ühise üritusega, et meeskonnatunne ja vastastikune kontakt püsiks. Arvestades, et kaugtöö on tulnud selleks, et jääda, vajame inimestena siiski ka päris kontakti ning ühiseid koosolemisi ja kogemusi meeskonnatunde loomiseks ja hoidmiseks. Miks mitte teha seda siis viisil, mis turgutab nii keha kui vaimu.

Meeskondlik nutitelefonidega orienteerumine
Kokkuvõtteks
Meeskondlik aktiivsus enne koolitust aitab osalejaid avada ja loob positiivse eelhäälestuse, samas kui koolitus enne aktiivtegevust võimaldab õpitu kohe rakendada. See kombinatsioon muudab koolituspäeva elamuslikuks ning tulemuslikuks. Kuna üha enam ettevõtteid väärtustab mitmekesiseid ja sisukaid meeskonnaüritusi, on selline lahendus populaarne ka tulevikus. Regulaarne tiimikohtumine looduses mitte ainult ei tugevda meeskonda, vaid aitab hoida meeskonnatunnet ka distantsilt töötades.
Kui soovid oma meeskonna jaoks korraldada tõeliselt arendavat ja meeldejäävat tiimipäeva, kus on ühendatud teaduspõhine meeskonnakoolitus ja aktiivne tegevus looduses, siis võta meiega ühendust. Loome koos elamuse, mis mitte ainult ei lõbusta, vaid muudab ka teie meeskonna tugevamaks!
Jaga seda postitust ka teistega.
Alusta ürituse planeerimist koos meiega.
Loe meie teisi postitusi.