Tiimiüritused ja seiklused värskes õhus

Wanderlusti matkajuhid

Olen oma peres teist põlve matkajuht. Olen veendunud, et looduses liikumine on parim viis lõõgastuda ja teha endale re-start. Soovin meie ühisel loodusretkel juhendada sind ümbritsevat märkama ja pakkuda sulle elamuse. Matkajuhi ametit täiendavad minu erinevad hobid olgu selleks enesearendamise praktikad, seljakotirännakud, koorilaul või oma toidu kasvatamine. Oma tõelise kutsumuse leidsin Luua Metsanduskoolis matkajuhtimist õppides. Enne kannapööret töötasin pikalt välismaal, diplomaatia ja arengukoostöö teemadega.

Tagasi Eestisse tõi mind soov nautida nelja aastaaega ja olla lähemal meie imelisele loodusele kuhu kutsun sindki!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise, soome, prantsuse

p_signe_o_300x386q75
Signe Ohakas
tegevjuht · kaasasutaja · matkajuht

Olen Lahemaalt pärit ja seega on metsades, rabades ning rannikul ringi kondamine mind paelunud juba poisikesest saati. Mind teeb õnnelikuks võimalus tegeleda igapäevaselt valdkonnaga, mida armastan ja millest tunnen siirast rõõmu – läbi Wanderlusti arendamise anda hoogu juurde kohalikule loodusturismile, planeerida matkaradu ja üritusi, käia skautimas uusi piirkondi, uurida kohalugusid ja viia läbi meeldejäävaid sündmusi. Minuga koos saab ette võtta nii mõndagi – minna jalgsi avastama vaikseid metsaradu, sumbata räätsadel rabades, lustida vee peal süsta, kanuu ja SUP-lauaga või hoopiski vurada ringi elektrilistel fatbike´idel. Peale selle viin läbi ka nutiorienteerumismänge, mis arendavad meeskonnatööd. Hobideks matkamise kõrval on mesindamine, laulmine, kitarrimäng, mootorratastega seiklemine ja lumelauatamine.

Matkajuhi eriala omandasin Luua Metsanduskoolis, varasemalt olen õppinud ärijuhtimist ja rahandust ning pikemalt töötanud finantssektoris. Tegutsen juhatuse liikmena ka Lahemaa Turismiühingus (VisitLahemaa.com), mis koondab enda alla turismiasjalised Lahemaa piirkonnas.

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_reimo_m_300x386q75
Reimo Mürgimäe
müügijuht · kaasasutaja · matkajuht

Mina tean, kuidas lõhnavad udused männikud, maitseb suvine Emajõgi ja kust avaneb Eesti parim vaade – sest olen matkajuht, aerulaua instruktor ning vaatetornide entusiast.

Olen hariduselt disainer, kes leiab ühtviisi rõõmu nii nahkaksessuaaride kui teenuste kujundamisest ja viis päeva nädalas töötan Wanderlustis selle nimel, et meie sõnumid jõuaksid sihtrühmadeni. Suvel korraldan SUP-matku üle Eesti ning olen mängujuht. Üle kõige naudin ma avastusretki ja annan rõõmuga teada, et meie väike Eesti üllatab mind ikka ja jälle uute põnevate paikadega.

Matkal näeme!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_anu_k_300x386q75
Anu Kookla
arendusspetsialist · matkajuht

Suurema osa oma kahekümnendatest veetsin eneseotsingutel Aasias, Uus-Meremaal ning Islandil. Selle käigus veendusin, et kõige elusamana tunnen end looduse avarustes ning matkaradadel. Koju naasnud, asusin end erialaselt täiendama Luua Metsanduskoolis. Varem olen õppinud Aasia kultuurilugu ning igapäevatööna tegelen sündmuste tehnilise produktsiooni ja videograafiaga. Üha enam aega soovin veeta süstaga Eesti väikesaari ja laide avastades või kanuuga mööda jõgesid kulgedes. Tahan oma retkelised viia välja igapäevastest askeldustest, et vee peal kulgedes uusi taipamisi luua nii enda, oma võimete kui ka looduse kohta.

Veel näeme!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_fred_t_300x386q75
Fred Taik
matkajuht

Elan tasasel maal ja olen ronija – hea nali küll :). Ametilit olen disainer, tegelen maastikuarhitektuuri ja mööblidisainiga. Põnevad väljakutsed ja loodus on mind alati paelunud. Ronimisega olen tegelenud praeguseks juba üle 11 aasta ja sellega seoses sattunud ka paljudesse erinevatesse põnevatesse kohtadesse kaljut katsuma.

Ronima hakkasin Taanis elades, teises väga tasases riigis. Tagasi Eestisse tulles otsisin Tartust üles ronimistrenni ja nüüd olen osa Eesti ronimiskogukonnast. Minu suur soov on ronimine Eestis sama populaarseks muuta nagu see on näiteks Taanis.

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_gen_m_300x386q75
Gen Mandre
matkajuht · laskumisinstruktor

Retkejuhina ei aja ma taga kilometraaži. Matkates aitan sul leida rahu ning õppida ümbritsevat vaatlema ja märkama. Minu suureks huviks on elurikkus nii linnas kui looduses. Edendan Tartus jätkusuutlikku eluviisi linnaaedades ning aeg-ajalt sekkun linnaruumi arendamisse maastikuarhitektina. Mind võib leida matkaradadelt siin-ja sealpool piiri – eriti paeluvad mind avarad hunnitud vaated – nende nimel olen alati valmis kõrgustesse ronima. Kui aeg oleks piiramatu, käiksin läbi kõik salajased kohad, õpiksin rääkima igas maailma keeles ning uuriksin lõpmatuseni, kuidas elu toimib.

Seega – võtame aja maha!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_jaana_a_300x386q75
Jaana Ahlberg
matkajuht

Matkamise ja loodusteadmiste jagamiseni jõudsin ma rohkem kui 10 aastat tagasi, mil asusin tööle RMK-sse. Nende aastate jooksul on enamus Eestimaa matkaradu mulle täitsa tuttavaks saanud ja eks ole ringi rännatud ka kaugemates kantides.

Suure osa oma loodusteadmistest olen lisaks lapsepõlve mängumaadel kogutule omandanud Eesti Maaülikoolis aiandust õppides. 2021. aastal asusin end täiendama Luua Metsanduskoolis matkajuhi erialal. Eks ikka selleks, et minuga koos matkal olles end mõnusalt ja turvaliselt tunneksid.

Kõige enam armastan ma mitmepäevaseid matku, mil saab end korraks argirutiinist ja mugavustsoonist välja lülitada ning kogeda midagi uudset ja elamuslikku, mis naeratuse näole toob. On ju teada-tuntud tõde, et looduses viibimine muudab meid igaüht paremaks inimeseks!

Suhtluskeeled:

eesti

p_kaidi_j_300x386q75
Kaidi Jõesalu
matkajuht

Minu elus ei lähe vist päevagi mööda, milles ei oleks oma osa matkamisel – olgu selleks siis matkamine kui tegevus, uute matkaideede genereerimine ja retkemarsruutide koostamine või lihtsalt tulevastest retkedest unistamine ning möödunute meenutamine. Minu südame suurim osa kuulub mägedele, kuid kodusel Maarjamaal paeluvad mind enim ligipääsmatud soosaared, ajahämarusse kadunud raudteetammid ning põnevad kultuuriloolised paigad. Armastan enim mitmepäevaseid ja pikemaid avastusretki, sest need võimaldavad ennast muust maailmast täielikult välja lülitada ja hetkes viibida.

Lisaks matkamisele ja matkajuhtimisele toimetan igapäevaselt maastikuarhitektina. 2020. aastal lõpetasin maailma kõige toredama kooli – Luua Metsanduskooli – matkajuhtimise eriala.

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_liisi_p_300x386q75
Liisi Preedin
matkajuht

Minu kirg on matkatoit! Üle kõige nörritab mind toidu raiskamine ja arutu tarbimine. Seepärast pakub matkamine ning askeetlikes oludes lõkke ääres toidu valmistamine mulle tohutut rahulolu. Mind toob matkama igatsus looduse eheduse järele – mida kehvem ilm ja raskem rada, seda meeldejäävam kogemus!

Hariduselt olen arhitekt, ent igapäevaselt tegutsen graafilise disainerina. Lisaks kirglikule kokkamisele pean oma parimateks omadusteks loovat probleemidele lähenemise oskust ning erksat silma detailidele.

Aastal 2021 alustasin õpinguid Luua metsanduskoolis matkajuhi erialal, et siduda matkagurmee, ehedad emotsioonid ja looduses liikumine koosluseks, mida ka Sinuga jagada!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_marju_p_300x386q75
Marju Potter
matkajuht

Tunnen ennast kõige mugavamalt vee peal ning kutsun kõiki nautima vaikust ja vabadust, mida saab kogeda süstaga lainetel liueldes. Järved, rannikumeri, käänulised jõed pakuvad vaateid ja elamusi, mis kuival maal kättesaamatuks jäävad.

Meeldiv on näha emotsioone, mida algajad kogevad esimesi aerutõmbeid tehes ja taibates, kui lihtne ning loomulik selline liikumine on. Naudin ka peale matkapäeva lõkke ääres kogetavat väsimust. Neil hetkedel tulevad parimad ideed uuteks matkadeks.

Seiklused, matkad ja rännakud on lahutamatu osa minu elust. Aeg-ajalt pakin mitmeks kuuks seljakoti ja lähen laia maailma avastama. Lemmiksihtkohad on seni Kagu-Aasias, kuhu kohalik kultuur, söök, soe ilm ning meri mind ikka tagasi kutsuvad. Vahepealse aja sisustan lühemate matkadega kodumaal ja aitan tööna ettevõtetel ja eraisikutel erinevaid pindasid mööbliga sisustada.

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_mihkel_t_300x386q75
Mihkel Tanissaar
matkajuht

Matkamine sai minu jaoks hoo sisse ülikoolis bioloogiat-geograafiat tudeerides, kui kaastudengitega sai ette võetud lühemaid ja pikemaid matku nii Eestis kui välismaal. Ise matku korraldama hakkasin pärast Luua Metsanduskoolis matkajuhi eriala lõpetamist. Elades väga maalilise ja mitmekesise loodusega paigas – Karula rahvuspargis – sai sooviks seda ilu ka teistele tutvustada. Oma suure loodushuvi ja -armastuse ning mitmekesise matkakogemuse tõttu viin lisaks Lõuna-Eestile matku läbi ka mujal. Minu lemmikstiiliks on jalgsimatkad, kus on piisavalt võimalusi ka rajalt kõrvale astumiseks, seiklemiseks ning looduse avastamiseks ja tunnetamiseks. Lisaks tunnen end hästi ka suuskadel ning vee peal. Mulle on öeldud, et nakatan oma sära ja rõõmsameelsusega ka teisi ning oskan ka kõige keerulisema teema lihtsalt ära seletada!

Minu moto on, et üks õige matk täidab kolm tingimust: on hariv, on seikluslik ning kõige tipuks on ka mõnus! Matkal näeme!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_paula_s_300x386q75
Paula Solvak
matkajuht

Kutsun teid rännakule, avastama salaradu, märkama märkamatut ja õppima ellujäämisnippe mida võiks igaüks teada, kes käib seenel.

Minu loodusharidus hakkas juurduma 5. klassis, kui ma loodusõpetuses suvetööle jäin 🙂 Hiljem õppisin keskkonnakaitset ja viimaseks omandasin matkajuhi eriala ülitoredas Luua Metsanduskoolis.

Ellujäämisteemadega sai süvitsi mindud ajateenijana Narva-Jõesuu Sissikompaniis, hiljem Kaitseliidus.

Jagan teiega enda kogemusi, teadmisi ja oskusi sellest kuidas looduses liikuda, kust leida vett ja söödavat, et sind ei tabaks eksimise korral paanika vaid ikka rahu ja rõõm uute kohtade avastamisest.

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_riivo_m_300x386q75
Riivo Masing
matkajuht · ellujäämisinstruktor

Maal kasvades huvitusin loodusest juba lapsena. “Eesti taimede määraja” oli teismelise-aastatel mu lemmiklektüür. Õppisin Eesti Põllumajanduse Akadeemias agronoomiks ja töötasin Eesti Taimekasvatuse Instituudis palju aastaid vanemagronoomina. Nooruses möödusid puhkused “suure kodumaa” avarustes matkates: Putoraana, Kamtšatka ja Lõuna-Kuriilideni välja, vajadusel ka grupijuhina. Hiljem sai rännatud seljakotiga Kagu-Aasias ja Indias-Nepaalis. Olen käinud 63 riigis. Vabatahtlikuna olen korraldanud spordi- ja loodusüritusi lastele, vedanud kultuuriseltsi ja organiseerinud matkatehnika võistlusi. Minu uus kirg on retromatkade korraldamine, kus kõik soovijad saavad osaleda 1980-ndate stiilis matkadel. Tutvume tollase mägimatka varustuse, riietuse, menüü, matka ettevalmistamisega; loeme matkapäevikuid, kuulame juhtunud lugusid, tõuseme “kurule” jne. Võimalikud ka ööbimisega matkad, boonuseks lõkkel toidu valmistamine, õhtu lõkke ääres matkajuttude ja -lauludega. Uskuge mind, see kõik erineb tänapäevasest nagu öö päevast! Retromatkad sobivad täiskasvanutele. Pensioneerusin hiljuti ja olen nüüd oma aia, lapselaste ja Sinu päralt, kui sa soovid osa saada minu rikkalikust loodusteadmiste ja matkakogemuste pagasist. Oodatud on ka lastega pered. Mõned aastad tagasi lõpetasin Luua Metsanduskooli retkejuhina, kus leidsin elu toredaimad kursakaaslased.

Looduses on lahe!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_sirja_o_300x386q75
Sirja Ohakas
matkajuht

Minu lemmikviis rändamiseks on süstamatkad. Jõgedel, järvedel ja merel seigeldes saab avastada täiesti uut maailma, millesse on väga kerge armuda. Vee peal olles ununeb kõik muu ning saab nautida puhast kohalolu ja paremat ühendust kaaslaste ja ümbritseva loodusega. Süstasõit pakub lõputult võimalusi õppida ja areneda. Kui sul peaks olema hirm vee ees, siis aitan sul hea meelega sellest turvalises keskkonnas samm-sammult üle saada.

Tule ja avastame koos Eesti vete võlusid!

Suhtluskeeled:

eesti, inglise, soome, vene

p_tiina_k_300x386q75
Tiina Klooster
matkajuht

Mulle meeldib loodus ja liikumine, eriti armastan looduses liikumist . Olgu see siis õhus, kaljul või vees. Mis mind edasi viib on uudishimu – kes küll vaatab mulle samblavaiba alt vastu või kui kõrge see silmapiiril paistev kivi seal ikkagi on? Kui liikumisest saab küllalt istun maha ja mängin mõne pilliloo.

Olen ühelt poolt muusik ja pillide häälestaja, teisalt tegelen igasuguste aktiivtegevustega – kaljuronimine, lendamine, matkamine. Lõpetasin aktiivtegevuse instruktori erialal Tartu Rakendusliku Kolledžis, et endale selgeks teha, kuidas neid lahedaid tegevusi teistelegi edasi anda. Mind võib kohata Tartus Ronimistehases, kus ma juhendan ronijaid või olen keeranud seina mõne toreda ronimisraja.

Ja muidugi leiab mind Wanderlustist, kus aitan teil veeta looduses mõnusalt ja aktiivselt aega.

Suhtluskeeled:

eesti, inglise

p_tonis_t_300x386q75
Tõnis Taul
matkajuht

Tahad liituda või praktikale?

1. Täida kontaktivorm
2. Anna meile teada
3. Teeme koos midagi ägedat
Privaatsuseelistused
Seda veebisaiti sirvides võivad erinevad kolmanda osapoole poolt pakutavad teenused salvestada sinu veebilugejasse informatsiooni küpsistena. Siin saad oma privaatsuseelistuste abil piirata informatsiooni salvestamist. Mõningat laadi küpsiste blokeerimine võib mõjutada veebilehe kasutuselamust negatiivselt.
Loading content...