Tiimiüritused ja seiklused värskes õhus

5 põhjust miks minna räätsamatkale!

Räätsad on olnud kasutusel juba aastatuhandeid. Meie esivanemad kasutasid neid jahipidamisel ja märgalade ületamiseks. Tollal tehti räätsad käepärasest materjalist ise. Tänapäevased räätsad on Wanderlust tellinud Prantsusmaalt, TSL nimeliselt tootjalt, et pakkuda võimalikult mugavat rabamaastikul kulgemist.

omadega-rappa_01_1212×450q75

Kollased räätsad raba roheluses

1. Räätsadel saad eheda rabakogemuse

Räätsadel pääsed rabas sinna kuhu laudteel käies ei saa. Saad imetleda kõige ligipääsematumaid kohti. Seikled laugaste vahel ja saad tunda, mis on õõtsik, kui pinnas jalge all vetrub. Hooajal saad noppida oma käega marju: juulis murakaid, mustikaid ja sinikaid, augustis pohli, septembrist alates jõhvikaid. Kogenud matkajuht teab sulle rääkida lugusid rabas kasvavatest taimedest, loomadest kes seal elutsevad ning kohapärimuslugusid. Ta teab ka sulle seletada miks rabad on nii hindamatult tähtsad ökosüsteemid.

2. Hea trenn

Kas teadsid, et räätsadega matkamine annab poole suurema kehalise koormuse kui tavaline kõnd? Räätsamatk on meeldiv treening looduses, sest head vormi ja tervist soovime ju kõik. Samas on räätsamatk jõukohane pea igaühele kes looduses liikuda jaksab.

3. Rabavaikus ja värske õhk

Sule silmad ja kuula vaikust. Rabavaikust. Minnes raba peale, kaugemale laudteest, saad nautida tunnet nagu oleksid maailma äärel. Nüüd hinga veel mõned korrad sügavalt sisse ja välja. Täielik lõõgastus! Sellisel hetkel pole täiusliku õnne jaoks ju rohkem vajagi.

4. Nauding kõigile meeltele

Rabal on oma lõhn. Seda peab ise tundma. Rabal on oma maitse, mis vaheldub nagu aastaajadki. Kord on ta muraka, kord mustika, siis jälle pikemalt jõhvikamaiguline. Rabas saab oma käega katsuda turbasambla pehmust, kukemarja karedust ning hõõruda sookailu lehte näpu vahel. Räätsamatk teeb pai kõigile meeltele.

5.Raba ilu ja võlu eri aastaaegadel

Raba on isemoodi ilus ja eriline igal aastaajal. Värvid vahelduvad, taimestikus on muutused. Olgu selleks siis õitsev kanarbik, tupp-villpea valged tupsud või putukapüüdja huulhein, kes ilmade jahenedes samblavaipa peitu poeb. Kui on külma, saab talvel rabalauka peal kõndida või uisutada. Palaval suvepäeval võib laukas supelda ja pärast üllatuda kui siidpehme naha ja juuksed see looduslik spaa annab. Kevad ja sügis pakuvad rabas rohket värvidemängu. Raba on alati uudistamist väärt!

On olnud aegu, kui rabasid on nähtud kui kasutut maad, mida tuleb “parandada”. Tänaseks on asjalood vastupidi ja rabadest peetakse väga lugu. Raba tähtsus ökosüsteemina on hindamatu nagu ka tema rekreatsiooniline roll. Enamuses Euroopa maades on sood kuivendatud, kohati püütakse neid nüüd taastada. Eestlastena saame olla uhked, et meil on nii palju looduslikke, elusaid rabasid kus matkata ja oma “akusid laadida”.

Lahemaa ja Kõrvemaa rabad

Paljudest Eestimaa rabadest on Wanderlusti enda lemmikud Lahemaal ja Kõrvemaal:

  • Viru raba
  • Kõnnu Suursoo
  • Laukasoo raba
  • Kakerdaja raba
  • Aabla raba
  • Hara raba

Kui tahad kogeda raba ilu ja võlu eemal laudteedest ning rabast rohkem teada saada, siis tule räätsamatkale koos Wanderlustiga!

raatsamatk_15_1212x450q75

Rabalauka kaldal

Jaga seda postitust ka teistega.

Alusta ürituse planeerimist koos meiega.

Loe meie teisi postitusi.

Privaatsuseelistused
Seda veebisaiti sirvides võivad erinevad kolmanda osapoole poolt pakutavad teenused salvestada sinu veebilugejasse informatsiooni küpsistena. Siin saad oma privaatsuseelistuste abil piirata informatsiooni salvestamist. Mõningat laadi küpsiste blokeerimine võib mõjutada veebilehe kasutuselamust negatiivselt.
Loading content...